Prilli i Përgjakur – Akademi Përkujtimore nga OVL

Shkruar nga on Prill 16, 2018

Në kuadër të Manifestimeve nga Organizata e Veteranëve të Luftës në Dukagjin “Prilli i Përgjakur”, sot do të mbahet Akademi Përkujtimore për të përkujtuar rënien heroike të heronjvë nga rradhët e UÇK-së Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj, Luan Nimanaj dhe Enver Haradinaj.

Akademia mbahet në ora 17 në Kinoteatrin “Jusuf Gërvalla” në Pejë.

Kësaj akademie i prinë Homazhet në Kompleksin Memorial “ Dëshmorët e Kombit në Gllogjan në ora 11 dhe në ora 16.45 homazhe tek Shtatorja e Shkëlzen Haradinaj në Pejë. (TIR)


Opinionet e lexuesve

Lere pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Current track
TITLE
ARTIST

Background