Rita Ora – Biseksuale

Shkruar nga on Maj 15, 2018

Këngëtarja nga Kosova Rita Ora ka shpërndarë  në Twitter një kërkim falje nëse ndokush nga komuniteti LGBTQ (Lezbian, Gay, Biseksual, Transeksual, etjerë), është ofenduar nga teksti i këngës së fundit mes dy këngëtarëve shqiptare Rita Ora dhe Bebe Rexha si dhe Cardi B, Charli XCX.

Nē tekstin e këngës ajo pohon të ketë pasur marrëdhënie romantike me femra dhe meshkuj duke i shërbyer si përvojë e mirë.

Teksti i këngës përshkruan se si ajo është 50/50 duke aluduar në prirjen e saj seksuale.

Kënga përshkruan disa nga pozitat seksuale mes femrave si Gërshërët por edhe se si “atyre nuk i’u duhet nje Nigga (emër përkëdhelës për djaloshat i përdorur në komunitetin e njerëzve të zinj) për t’u kënaqur”.

Kënga thotë Rita Ora është një përvojë personale e saj dhe pasqyron rrugëtimin e saj deri tani.

Kritikuesit kanë vënë në pah se kënga përdor fjalor banar seksual gjatë interpretimit sikurse mënyra të shprehjes që shkojnë përtej komunitetit LGBTQ+.  (TIR)

Ja postimi i saj ne Twitter sikurse edhe kënga e tyre:


Opinionet e lexuesve

Lere pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Current track
TITLE
ARTIST

Background