Varfëria në Kosovë (Foto)

Shkruar nga on Tetor 4, 2018

Këto dy foto prezentojnë një realitet të hidhur në Kosovë.

Gazetarja Adelina Çekaj ka shkrepur në mënyrë rastësore realitetin me të cilin ndeshemi çdo ditë.

Nuk ka më keq se kur një i varfër për të mbajtur familjen, del nga shkolla dhe pastron xhamat e veturave tona. Pikërisht këtë foto, Adelina e ka emërtuar si ” Kur varfëria të takon personalisht”.

Ndërsa fotografinë e dytë, Adelina e ka emërtuar si “Shikime të vrara”.

Këto dy fotografi konkurrojnë për çmimin “Fotografia më e mirë” e cila pasqyron realitetin e varfërisë në Kosovë, organizuar nga UN Kosovo Team. (Top Iliria Radio)


Opinionet e lexuesve

Lere pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Current track
TITLE
ARTIST

Background