Media

Amerikanët po presin me padurim ta kuptojnë nëse ka fitues ose jo deri sa të martën në mbrëmje u hodh shorti për 5+1 numra fitues të Llotarisë më të madhe në botë Mega Million. Çmimi fitues shkoj këtë të marte në shifrën 1 miliard e 600 milion dollarë amerikanë për këdo që ka qëlluar 5 […]

Muaji shtator pritet të sjellë filmat më të mirë në kinematografinë botërore falë producentëve, skenaristëve dhe regjisorëve të famshëm botërorë. Qendra e filmave në botë Hollyëood ka përgaditur 22 lëshime të reja në kinema për të gjithë artdashësit e filmit.  Gjatë muajit shtator do t’i kemi këta filma. The Nun – 7 Shtator Peppermint – […]

Sot është Dita Ndërkombëtare e Përcjelljes së të mirës. Kjo nënkupton se ju mund ta përcillni një të mirë që e keni marrë nga dikush tek dikush tjetër. Me fjalë të tjera, përcjell Top Iliria Radio, nëse dikush u ka bërë mirë – bëjani edhe ju dikujt. Emri rrjedh nga libri i vitit 1916 të Lily […]

Kompania Team që është degë e Kompanisë OurTeam me seli në New York, ka publikuar me 12 Mars 2018, konkursin publik për logo të Televizionit Top TV. Edhe pse vet kompania merret me konsulencë dhe ngritje të brendeve të reja amerikane dhe europiane, me qëllim të përdorimit të ideve në Kosovë, kishte vendosur ta bënte […]

Rrëfimet “alla shqiptare” se “vdiq një plak dhe i la krejt pasurinë” nuk janë të rralla, por nuk janë shpesh këto rrëfime të vërteta. Megjithatë historia në vazhdim është PLOTËSISHT e vërtetë. Pronari me pasuri 1.5 milion pound britanik vdiq në moshën 94 vjeçare dhe pas vetës, bashkëshortes i la 0 (zero) pasuri. Wynford Hodge […]

Ndryshe nga herat e tjera, bashkëshortja e Daut Haradinajt ka bërë publike foton duke puthur ne buzë atë për ditëlindje. Sot Daut Haradinaj kishte ditëlindjen, ndërsa ka marrë urime të shumta! Ai sot mbushi 40 vjet, ndërsa ka lindur në Gllogjan të Deçanit. Ja foto e mëposhtme e publikuar. (TIR)  

Ish-garuesi për t’parin e Deçanit dhe një nga të rinjtë e suksesshëm që po prodhon Deçani Blerand Kadrijaj, sot nuk ka mundur ta fshehë gëzimin e tij. Bashkëshortja e tij Besarta ka sjellur në jetë fëmiun e tyre të parë. Pikërisht në ditën e femrave – 8 marsin, ata shtohen me një vajzë. Blerandit dhe […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background