ShowBiz

Nikita Preka, është rritur në qytetin e Lezhës, ku  në vitin 2007 u kurorëzua si Miss Lezha, ajo vendosi të mos ndiqte rrugen e modelimit edhe pse kishte plot oferta dhe e donte shumë atë fushë, por  fillimisht dëshironte të studionte. Ajo i vazhdoj studimet dhe diplomoi në Tiranë. Pastaj i vazhdoj studimet në Angli, […]

Zayn Malik ka komentuar se nuk e konsideron më tutje veten musliman, megjithatë ai ndjehet i lumtur dhe krenar për fëmijërinë e tij dhe besimin që kishte pasur sa ishte fëmijë. Ish këngëtari i Grupit One Direction, i ka dhënë këto komente rreth besimit tij shpirtëror në hapje të edicionit të dhjetorit të British Vogue. […]

Këngëtarja nga Kosova Rita Ora ka shpërndarë  në Twitter një kërkim falje nëse ndokush nga komuniteti LGBTQ (Lezbian, Gay, Biseksual, Transeksual, etjerë), është ofenduar nga teksti i këngës së fundit mes dy këngëtarëve shqiptare Rita Ora dhe Bebe Rexha si dhe Cardi B, Charli XCX. Nē tekstin e këngës ajo pohon të ketë pasur marrëdhënie romantike […]

Një nga zërat e muzikës popullore të pasluftës në Deçan, u shua sot. Jeton Kuqi u nda në mënyrë të dhunshme nga jeta, familja, shoqëria dhe artdashësit. Jeton Kuqi kishte nisur karrierën muzikore profesionale pas luftës duke prodhura hite të ndryshme. Një nga hitet e para të tij ishte në një trio me SIhana Lataj […]

Një reperët e parë shqiptar që me profesionalizmin e tij vazhdon të mbetet në krye të të famshëve tek shqiptarët dhe përtej Unikkatil, nxorri këngën e tij të re. Ni milion rrugë titulloher prodhimi i tij muzikor ndërkohë që brenda pak orëve të publikimit ka arritur me mbi 300 mijë shikime në YouTube. Kënga është […]

Këngëtari deçanas Kushtrim Dobra, bashkë me pranverën na solli edhe një hit të ri me titull “M’ke gënjy”. Kënga me videoklip të realizuar në Zvicërr ngërthen në vete historinë e dashurisë së kujdesshme të një djaloshi që në fund ndihet i tradhtuar nga po e njëjta femër. Zhanri i këngës anon nga popullorja me motive […]

Shqiptarja nga Maqedonia Adea Shabani që kishte ëndërruar të bëhej aktore, është bërë viktimë e një djaloshi amerikan tmerrësisht të dashuruar në të, thanë sonte (e mërkure) vonë autoritetet policore në North Carolina. Djaloshi Christopher Spotz 33 vjeçar, për të cilin policia ngreh dyshime, ka vrarë veten javën e kaluar pasi ishte duke u ndjekur […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background