Internet

Gazeta prestigjoze amerikane The Wall Street Journal ka shpërndarë lajmin se developerët (mbështetësit softuerik) të Gmail kanë lexuar miliona email përreth botës. Ata kanë parë kush e ka derguar emailin, çka ka shkruar dhe ne teresi tekstin e emailit të dërguar ose pranuar. Google ka mohuar të ketë çasje direkte ne emailat e perdoruesve tek […]

HQ është një lojë trivia në SHBA që ka filluar së fundmi por që ka shënuar një rritje të shpejti. Arsyeja pse po rritet kaq shpejtë është fitimi i parave të gatshme nga 5 mijë dollar deri ne 50 mijë dollar dy here në dite. Edhe kosovarët mund ta luajnë këtë lojë duke klikuar në […]

Edhe pse Netflix nuk punon në Kosovë zyrtarisht, ka të rinjë qē perdorin VPN (Rrjeti Privat Virtual) nga ku shohin filma dhe seriale të fundit, raporton Top Iliria Radio. Por ata që përdorin Netflix, kanë mundësi që të shohin video filmat dhe serialet e kategorisë së preferuar. Mjafton të hyjnë në web-kërkues në këtë URL: http://www.netflix.com/browse/genre/INSERTNUMBER […]

Kosova ia ka dalur me sukses të renditet në një sondazh te EliteFixtures i porositur për CNBC amerikane. Sondazhi kishte për qëllim të nxirrte 10 vendet më të lira në botë për të gërmuar BitCoin. Në Kosovë aktualisht nevoiten 3 mijë e 133 dollarë amerikanë shpenzime të rrymës për të prodhur një bitcoin. Vendin më […]

Ajo që ndodh në SHBA – ndodh në krejt botën, por ajo që ndodh në krejt botën – nuk ndodh në SHBA. Pikërisht për këtë çështje, diçka po ndodh SHBA. Kompania e shitjeve me pakicë e teknologjisë informative Best Buy, ka njoftuar për heqjen nga raftat e shitjes të produktit më popullor në botë për […]

Krejt e dojmë paranë e gatshme e njohur ndryshe Kesh (Cash). Edhe Apple për vite të tëra ka mbajtur jashtë SHBA-së rreth 245 miliardë dollarë para të gatshme, nepër vendet e ndryshme të botës si rezultat i taksave të larta për biznese. Me ardhjen e Trump-it president, kompanive i’u është lehtësuar barra e taksave, pasi […]

Monedha e kriptuar Bitcoin ka humbur teren kete vikend, lajmeron Top Iliria Radio. Por çka e ka gjetur monedhën e famshme elektronike? Askush nuk di të japë pergjigje. Megjithate, disa ekspertë amerikanë në rrjetet televizive e kane arsyetuar renien e Bitcoin me festat e fundvitit. Disa nga investitoret po duan të blejnë këtë fundvit due […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background