Media Sociale

Nëse jeni një nga 50 milionë personat e prekur nga hakimi i Facebook-ut javën e kaluar, atëherë me gjasë mund t’i marrësh deri në 7 mijë euro ($7,800) nga Facebook. Gazeta Anglese The Sun, ka zbuluat se firma ligjore Slater and Gordon, ka nisur mbledhjen e dëshmive nga anglezët për ta paditur Facebook-un. Nëse padia […]

Një tjetër skandal plas në Facebook, pas një zbulimi që gazeta The New York Times i bëri të dielen. Rreth 60 kompani të ndryshme nëpër botë duke përfshirë dhe ato prestigjoze si Apple, Samsung, Amazon dhe Microsoft, kanë pasur çasje në të dhënat personale të përdoruesve të Facebook. Çasja ka qenë e pakufizuar dhe për […]

Rrjeti më i madh social nga sot, do të na informojë se llogaria jonë është ekspozuar në vjedhjen e të dhënave nga Cambridge Analytics. Kjo do t’i lajmërojë vetëm llogaritë e atyre psrsonave që u ka ndodhur një gjë e tillë. Njoftimi do të shfaqet te “Furnizuesi i lajmërimeve”  në krye të saj, përcjell Top […]

Skandali i Cambridge Analytica ka shqetësuar tejmase Bashkimin Evropian, thuhet në një komunikatë të sotme nga ky organizëm, përcjell Top Iliria Radio. 2.7 milion shtetas të bllokut 28 anëtarësh të Bashkimit Evropian u janë ekspozuar rrjedhjes së të dhënave personale nga Organizata Cambridge, në Facebook. Zëdhënësi e BE-së Christian Wigan tha sot se Komisionerja për […]

Zëvënd-shefja e Facebook Sheryl Sandberg, ka deklaruar sot për “Emisionin e Mengjesit” në NBC se mund të fillojë të ndryshojë politikat e përdorimit të rrjetit më të madh social në botë. “Të gjithe ata përdorues që nuk duan të shohin reklama në llogaritë e tyre, do të duhet që të paguajnë” – u shpreh Sandberg. […]

Zbulimet se çka Facebook na ka bërë për shumë vite kanë filluar të dalin. Pas ftesës së Senatit Amerikan pēr shefin e Facebook Zuckerberg, mediat amerikane sot kanë filluar të shkruajnë se si ky gjigand ka krijuar çasje në të dhënat personale, për Forcën Imigruese të SHBA-së e njohur ndryshe si ICE. ICE ka profilin […]

Problemet me pastërtinë në Deçan po fillojnë të marrin zgjidhje. Zyra për Informim e Komunë ka lëshuar sot pasdite një njoftim ku bë me dije se “Qeveria ka miratuar sot vendimin për themelimin e Ndërmarrjes Publike Lokale “Higjiena” në Deçan. Ndërmarrja është themeluar me 100% aksione të Komunës së Deçanit. Komuna do të veprojë si […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background