Bota

Blsck Friday nuk është një shitje e zakonshme, por çmimet bien përtoke e kërkesat rriten për qielli. Kjo ndodh të premten e tretë të Nëntorit çdo vit në SHBA. Këtë vit, pati shitje për 4.1%  më shumë se vitin e kaluar. Për 24 orë vetëm u kryen transaksione në vlerë 734.5 miliardë dollarë, vetëm të […]

Bizneset shqiptare në SHBA në industrinë e ushqimit konsiderohen biznese që lëvrojnë shitje të rëndësishme. Sidomos kete vikend kur shitjet në SHBA pritet të tejkojnë miliarda dollarê, dyqani i shitjeve online më i madhi shqiptar në SHBA FreshAlb ka bllokuar sbitjet e produkteve serbe. Në një komunikatë online, ky dyqan sqaron bllokimin duke premtuar zëvendësim […]

Amerikanët po presin me padurim ta kuptojnë nëse ka fitues ose jo deri sa të martën në mbrëmje u hodh shorti për 5+1 numra fitues të Llotarisë më të madhe në botë Mega Million. Çmimi fitues shkoj këtë të marte në shifrën 1 miliard e 600 milion dollarë amerikanë për këdo që ka qëlluar 5 […]

FIFA pasi ka publikuar dënimet per Xhakën, Shaqirin dhe Lichtsteiner me giithsejt 25 mijë euro, nje shqiptaro-amerikan merr përsipër ta paguajë të tërën i vetem. Zaim Hajdari – nje biznesmen shqiptar me qëndrim në shtetin e New York-ut, ka kerkuar qe te postimi i tij të adresohet sa më parë tek tre të dënuarit e Zvicrës […]

Që kur Trump ka marrë drejtimin e SHBA-së, ka shpalosur rregulla të ashpra për imigrantët ilegal brenda SHBA-së. Madje, kohëve të fundit ka filluar të ndajë edhe familjet në dysh duke kthyer në vendin e origjinës prindërit ose njërin prej tyre dhe duke lënë pjesën tjetër të familjes brenda SHBA-së. Tashmë forca e krijuar ekskluzivisht […]

SHBA tërhiqet përgjithmonë nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut në OKB. Lajmi është dhënë para pak minutash nga Përfaqësuesja e përhershme e SHBA-së në OKB Nikki Haley. Sipas deklaratës publike që ajo ka bërë para mediave në mbrëmje, arsyeja “është tërësisht e pastër si rezultat i humbjes së vlerës dhe ndikimeve politike që janë […]

Një ngjarje e hidhur për një familje nga Shqipëria, e ka detyruar atë të ngrisë padi kundër Departamentit të Mbrojtjes së Kufinjve dhe Doganavë të SHBA-së. Rrustem Kazazi 64 vjeç, me qëndrim në Ohio, në datën 27 Tetor 2017 kishte marrë avionin bashkë me gruan Lejla dhe djalin e tij Erald për të udhëtuar tek […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background