Rajoni

Që kur Trump ka marrë drejtimin e SHBA-së, ka shpalosur rregulla të ashpra për imigrantët ilegal brenda SHBA-së. Madje, kohëve të fundit ka filluar të ndajë edhe familjet në dysh duke kthyer në vendin e origjinës prindërit ose njërin prej tyre dhe duke lënë pjesën tjetër të familjes brenda SHBA-së. Tashmë forca e krijuar ekskluzivisht […]

Një ngjarje e hidhur për një familje nga Shqipëria, e ka detyruar atë të ngrisë padi kundër Departamentit të Mbrojtjes së Kufinjve dhe Doganavë të SHBA-së. Rrustem Kazazi 64 vjeç, me qëndrim në Ohio, në datën 27 Tetor 2017 kishte marrë avionin bashkë me gruan Lejla dhe djalin e tij Erald për të udhëtuar tek […]

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, sot në Astana ka biseduar me ministrin e Mbrojtjes së Kazakistanit, Saken Zhasuzakovi, dhe me sekretarin e Këshillit për Sigurinë Kombëtare të këtij shteti, Vladimir Zhumakanov, për përparimin e bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes ndërmjet dy vendeve. Vulin, siç përcjell FoNet, ka theksuar se Kazakistani është i gatshëm ta […]

Gjatë seancës gjyqësore për rastin e përleshjes së armatosur në “Lagjen e Trimave” të Kumanovës, të akuzuarit ndër të cilēt Sami Ukshini tha se Mirsad Ndrecaj dhe Beg Rizaj janë vrarë të lidhur. Sami Ukshini gjatë seancës pyeti gjykatësin se pse nuk saktëson prokuroria se kush nga anëtarët e grupit ka ardhur për para, e […]

Sot muslimanet kudo festojne nen frike, sulme, lufters, konflikte dhe vella-vrasje. Top Iliria Radio ka pergaditur nje video xhirim te shkurte 3 minutesh se si shume vende me shumice islame festojne sot nen kushte aspak te favorshme. Ndiqeni videon e meposhtme. (TIR)  

Në nëntor të vitit 2015, Kosova në mungesë të tri votave ka dështuar të anëtarësohet në organizatën më të madhe të Kombeve të Bashkuara UNESCO, proces të cilin e pengoi Serbia. Debati për anëtarësimin e Kosovës është duke vazhduar ende, ndërsa Serbia vazhdon të bëjë propagandë që Kosova të mos anëtarësohet, transmeton INA. Kryeministrja e […]

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq në Beograd është takuar me senatorin amerikan Ron Johnson dhe ata kanë biseduar për Kosovën, dialogun, ekonominë e integrimet europiane. “Kemi biseduar për dialogun intern që po zhvillohet si në Beograd ashtu dhe në Prishtinë, për përpjekjet e të gjithëve nga Ballkani Perëndimor që ta zgjidhim problemin. Këto biseda nuk […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background