Rajoni

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, sot në Astana ka biseduar me ministrin e Mbrojtjes së Kazakistanit, Saken Zhasuzakovi, dhe me sekretarin e Këshillit për Sigurinë Kombëtare të këtij shteti, Vladimir Zhumakanov, për përparimin e bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes ndërmjet dy vendeve. Vulin, siç përcjell FoNet, ka theksuar se Kazakistani është i gatshëm ta […]

Gjatë seancës gjyqësore për rastin e përleshjes së armatosur në “Lagjen e Trimave” të Kumanovës, të akuzuarit ndër të cilēt Sami Ukshini tha se Mirsad Ndrecaj dhe Beg Rizaj janë vrarë të lidhur. Sami Ukshini gjatë seancës pyeti gjykatësin se pse nuk saktëson prokuroria se kush nga anëtarët e grupit ka ardhur për para, e […]

Sot muslimanet kudo festojne nen frike, sulme, lufters, konflikte dhe vella-vrasje. Top Iliria Radio ka pergaditur nje video xhirim te shkurte 3 minutesh se si shume vende me shumice islame festojne sot nen kushte aspak te favorshme. Ndiqeni videon e meposhtme. (TIR)  

Në nëntor të vitit 2015, Kosova në mungesë të tri votave ka dështuar të anëtarësohet në organizatën më të madhe të Kombeve të Bashkuara UNESCO, proces të cilin e pengoi Serbia. Debati për anëtarësimin e Kosovës është duke vazhduar ende, ndërsa Serbia vazhdon të bëjë propagandë që Kosova të mos anëtarësohet, transmeton INA. Kryeministrja e […]

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq në Beograd është takuar me senatorin amerikan Ron Johnson dhe ata kanë biseduar për Kosovën, dialogun, ekonominë e integrimet europiane. “Kemi biseduar për dialogun intern që po zhvillohet si në Beograd ashtu dhe në Prishtinë, për përpjekjet e të gjithëve nga Ballkani Perëndimor që ta zgjidhim problemin. Këto biseda nuk […]

Bashkimi Evropian nga vjeshta do të jetë më kërkuese ndaj Serbisë. Sipas mediave serbe, Brukseli është i bindur se në këtë fazë do të vendoset për fatin  e Serbisë për bashkimin në BE, me fokus të veçantë  për çështjen e Kosovës, marrëdhëniet me Rusinë dhe sundimin e ligjit, transmeton Indeksonline. Sipas Novosti.rs BE është e […]

Një lajm i hidhur për të gjithë Shqiptarët. Gjykata e Dubrovnikut ka vendosur të ekstradojë Ballist Morinën për në Serbi, lajmeron faqja JOQ. Vendimi erdhi pas rishqyrtimit në Shkallën e Parë në Dubrovnik. Nga ana tjetër, familjarët vënë në dispozicion vendimin e gjykatës. Morina u arrestua në Kroaci pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritet […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background