popullarizuar

Kur të jesh në të 20tat me shumë lehtësi mund ta hash një pica dhe të mos shtosh asnjë gram peshë. Edhe në të 30tat nëse shkon në fitness së paku 3 herë në javë dhe ushqehesh me pak kujdes, do të jesh mirë. Por në të 40tat, krejt kjo histori ndryshon. Prandaj kërkohet që […]

Emisioni i sponsorizuar nga Kryetari Bashkim Ramosaj që transmetohet një herë në muaj “Deçani – Komuna Ime” ka nxjerrur një tjetër shqetësim që çdokush nga ne duhej ta kishte parasysh. Sipas vlerësimit të Agjensisë Kosovare të Statistikave në Deçan jetojnë rreth 41 mijë banorë që i bie se 1 banore prodhon 2 kilogram mbeturina çdo […]

Ish-garuesi për t’parin e Deçanit dhe një nga të rinjtë e suksesshëm që po prodhon Deçani Blerand Kadrijaj, sot nuk ka mundur ta fshehë gëzimin e tij. Bashkëshortja e tij Besarta ka sjellur në jetë fëmiun e tyre të parë. Pikërisht në ditën e femrave – 8 marsin, ata shtohen me një vajzë. Blerandit dhe […]

Moti i lig nuk e ka ndaluar sot nje organizim te bukur qe ishte ndërrmarë për t’i nderuar heronjtë e Kosovës të cilët pushojnë të qetë në Deçan. Shoqatat e dalura nga lufta e UÇK-së, ne bashkëpunim me Kuvendin Komunal të Deçanit dhe Forcën e Sigurisë së Kosovës kanë nderuar me përulje dhe vendosje kurora […]

Vëllau i Adnan Hysenit, Avniu, ka njoftuar se Kryeministri i Kosovēs Ramush Haradinaj i ka dhuruar atij për shërimin e Adnanit, 3 mijë euro nga buxheti i tij personal. Avniu ditë më parë, pas publikimit të letrës publike nga Tim Jaha për kryeministrin Haradinaj, ka kontaktuar me redaksinë tonë dhe ka njoftuar për zotimin e […]

Në botë kanë evoluar shumë para të kriptuara si rezultat i kohës digjitale që po jetojmë. Tashmë, nuk kemi nevojë të kemi një kompani të fuqishme për të marrë pjesë në Stokun e Wall Street në New York por këtë mund ta bëjmë nga shtëpia ose madje duke pasur një telefon në dorë ose një […]

Gjigandi amerikan Apple, sot ne dhjete vjetorin e themelimit pritet ta fascinoje boten me produktet e reja, ne mesin e tyre edhe iPhone X, lajmeron Top Iliria Radio nga New York. Kritiket presin nje produkt qe do ta orientoje boten e telekomunikacionit per 10 vitet e ardhshme. Ngjarja do te mbahet ne seline e re […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background