popullarizuar

Faqe2

Top Iliria Radio ka pergaditur nje dokumentar te shkurter mbi vitet prej kur z. Ramush Haradinaj zgjidhet kryeminister per here te pare dhe deri ne ditet e sotme. Dokumentari permban data te rendesishme te jetes se tij. Ndiqeni kete prodhim te ri te Top Iliria Radios. (TIR)

Kosovaret edhe sot si kudo ku jane muslimanet, festojne Kurban Bajramin. Kjo dite shenon me prerjen e Kurbanit si symbol I flijimit dhe pastrimit te pasurise per nje begati me te mire ne te ardhmen. Top Iliria Radio me rastin kesaj feste, uron te gjithe besimtaret muslimane ne Kosove, duke i’u ftuar te degjoni programin […]

Qytetaret ankohen se ska uje per vaditje por edhe për pije. Madje bëhet zhurmë se edhe Manastiri I Deçanit nuk po e paguan ujin në këtë komunë. Vallë, po këta qytetarë çfarë bëjnë për elementin më të rëndësishëm të jetës së tyre? Ndiqeni videon e postuar në faqen tone në facebook. (TIR)  

Amerika sot po përgaditet për “Eklipsin e shekullit”. Rreth 150 milion njerëz kane vendosur tenda në pjesën e mesme të SHBA-së për të parë eklipsin e plot të diellit, raporton Top Iliria Radio. Qendrat e mëdha si New York, California, Florida e shumë shtete tjera ndërkohë presin sot vërshim masiv të qytetarëve për të dalur në […]

Uashingtoni dhe Pheniani janë mes një gare për pozicionimin e tyre, sipas ish-zyrtarit të Pentagonit, Majkëll Maluf. SHBA-ja po luan rolin e policit të mirë dhe të keq dhe po i dërgon sinjale Pekinit që të kalojë në krahun e tyre për të edukuar këtë fëmijë të pabindur. Maluf thotë se pavarësisht kërcënimeve të ndërsjella, […]

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se Kosova brenda 10 ditëve të ardhshme do të ketë institucionet e reja. Haradinaj thotë se […]

Videoja muzikore e hitit botëror, “Despacito”, është klipi më i shikuar në histori të YouTube me mbi tre miliardë shikime në faqen e shpërndarjes së videove. Bashkëpunimi i Luis Fonsi dhe Daddy Yankee ka tejkaluar duetin e Wiz Khalifa dhe Charlie Puth, “See You Again”, që tash renditet në vend të dytë. Në 12 javët […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background