popullarizuar

Faqe3

Besimtaret musliman, hyne sot ne diten e pare te Ramazanit. Perpara lindjes se diellit perfundohet me shuajtjen e syfyrit, perderisa Iftari vijon te jete pas perendimit te diellit, perkatesisht ndarjes se dites dhe nates. Top Iliria Radio uron te gjithe besimtaret musliman duke i’u uruar agjerim te lehte dhe premtojme surpriza te kendshme. Nje nga […]

Përzierja e Rusisë në ngjarjet e Ballkanit ka quar këtë shoqëri në buzë të greminës, po e kërcënon të gjithë Evropën Juglindore dhe është nevoja që Perëndimi të riparojë dëmin që ishte shkaktuar gjatë shpërbërjes së Jugosllavisë. Kështu ka thënë eksperti i sigurisë dhe ish-analisti në Agjencinë e Sigurisë Kombëtare (NSA), John Schindler. Kolumnisti i […]

Parlamenti i Malit të Zi, në një votim historik për shqiptarët atje, ka votuar pasditen e së enjtes për shpalljen e Tuzit, komunë me të drejta të plota. Ishte një e drejtë që shqiptarët e Tuzit e kërkonin prej 27 vitesh dhe që u ishte mohuar. Ky lajm bëhet i ditur për Top Channel nga […]

  Haradinaj u tha se u ndjeva pa shtet edhe njehere. Haradinaj po sqaron arsyen e deklarimit se pse eshte thirrje per lufte ekstradimi i tij ne Serbi. Faleminderit Gani Dreshaj dhe krejt shqiptareve qe me qendruan afer. Lideret serb, Haradinaj i quajti kriminel.

Një gjendje kaotike po mbretëron në parlamentin e Maqedonisë. Pasi shumica e re parlamentare pak para orës 7 të mbrëmjes e zgjodhi Talat Xhaferin për kryetar të parlamentit, turma e protestuesve maqedonas, mbështetës të partisë VMRO-DMNE e theu kordonin e policisë para ndërtesës dhe një pjesë e tyre kanë hyrë brenda këtij institucioni më të […]

Siguria në Deçan është konsideruar e kënaqshme pa shenja serioze të prishjes së saj. Kështu është shprehur në emisionin e mëngjesit për Top Iliria Radion, zëdhënësja e kësaj komune Yllarta Thaqi. Ajo madje shtoi se “institucionet komunale janë të gatshme që në çdo moment të shqyrtojnë nivelin e sigurisë”. Këto komente Znj, Thaqi i bëri […]

Së shpejti në faqë e internetit të Top Iliria Radio-s. të gjithë kanë mundësi dhe nevojë të shprehen përmes opinioneve të veta para publikut. Duke qenë se mendimet janë të lira por edhe të rëndësishme, ne vlerësojmë se shprehja e tyre para publikut nxit ndryshim. Prandaj, në faqën tonë të internetit, së shpejti do ti […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background