popullarizuar

Faqe4

Ambsadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka thënë se Kosova mund të bëhet me ushtri vetëm përmes amadamentimit të kushtetutës. “Ne kemi interesa të përbashkëta për FSK-në. Ne besojmë se SHBA vazhdon të luaj rol në zhvillimin e Kosovës. SHBA-të janë kontribuuesi më i madh në FSK me ndihma të […]

Admanistrata Trump është duke u munduar ta shtyj përpara një ligj që demaskon llogaritë anti-Trump në Twitter. Për këtë qëllim, Twitter ka nisur një padi kundër qeverisë amerikane për të bllokuar kërkesën që të shpërndajë informacione personale se kush fshihet pas llogarisë @ALT_uscis Kjo llogari që është një nga ato që po konsiderohet si llogari […]

Ka përfunduar seanca gjyqësore në Colmar të Francës, ndaj liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Trupi gjykues në Colmar të Francës ka deklaruar që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj. Pas përfundimit të seancës, Haradinaj para medieve ka […]

Gjykata e Apelit në Colmarit me shumë gjasë do të shtyjë vendimin për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn. Të enjten do të mbahet seanca gjyqësore për Haradinajn, i cili me fletarrest të Serbisë u ndalua në Bazel më 4 janar. Zëdhënësja e Gjykatës, Sandra di Rosa ka thënë për Tanjugun se vendimi për liderin e […]

Në SHBA, robotët do të shuajnë 24.7  milion vende pune por do të krijojnë 14.9 milion tjera ne të njëjtën industri. E gjitha do të ndodhe deri në vitin 2027 –  njofton Forrester Researcher, raporton Top Iliria Radio. Shqetësimet tashmë janë ngritur pasi humbja e 9.8 milion vendeve te punës mund të sjellë të njëjtin […]

Problemet shëndetësore janë arsyet e vdekjes së Naser Makollit, sipas versionit zyrtar të Shërbimit Korrektues të Kosovës dhe Ministrisë së Drejtësisë. Hysen Makolli, i cili po priste autopsinë e trupit të pajetë të vëllait të tij në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, tha se vëllai i tij është ankuar nga lukthi por nuk beson […]

Portali i njohur evropian, Politico, në një analizë të gjatë të botuar sot, hedh shikimin drejt Kosovës dhe siç ky portal shkruan “manovrës ushtarake të Hashim Thaçit”. Politico shkruan se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nisi aksionin për formimin e ushtrisë në një kohë kur janë të ngritura tensionet në Ballkan, sidomos në mes të […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background