popullarizuar

Faqe5

Pas disa deklaratave dhënë në media lidhur me vdekjen e të paraburgosurit N.M në qendrën Korrektuese në Lipjan, ka reaguar Shërbimi Korrektues i Kosovës. “Pas disa shkrimeve në portale për vdekjen e sotme të të paraburgosurit N.M., Shërbimi Korrektues i Kosovës sqaron opinionin se i ndjeri ka pasur probleme shëndetësore dhe ka qenë duke u […]

Amerikanët me të drejtë kane pse tê shqetësohen, pasi Kongresi votoi pro ligjit që kthen mbrapsht rregullat e FCC-së, për shitjen e të dhënave personale te surfimit ne kërkuesin e internetit. Kjo do të reflektonte në praktikë ndoshta përdoruesit edhe jashte kufinjve të SHBA-së. Por të menjëhershme kanë qenë reagimet e Ofruesve të Shërbimeve të […]

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq, ka fituar zgjedhjet presidenciale të mbajtura sot në Serbi, duke konfirmuar dominimin e tij në politikën serbe. Sipas Komisionit Zgjedhor të Serbisë nga 95% të votave të numëruara, kandidati presidencial Vuçiq, ka fituar  bindshëm me mbi 56 për qind të votave, ndërsa rivali i ri kryesor Sasha Jankoviq ka siguruar vetëm […]

Top Iliria Radio ka sjellur tashmë një imazh të ri në vetvete sa I përket prezentimit në botën e pafundme te internetit. Kompania OurTeam me seli qëndrore në New York dhe degën e saj në Kosovë Team, menduan shumë dhe punuan edhe më shumë për të sjellur një faqe të re të internetit. Me një […]

Lideri i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj mendon se gjatë vitit, pas zgjedhjeve nacionale, Kryeministri i vendit do të jetë nga opozita. Limaj gjithashtu ka folur edhe për demarkacionin, me të cilin ka ripërsëritur se versioni aktual është i gabuar, dhe sipas tij duhet të hidhet poshtë mundësinë e parë që sillet në Kuvend. Ai këto […]

Nikolla Gruevski dhe VMRO DPMNE-ja kanë humbur mbështetjen edhe të partisë simotër evropiane. Eurodeputeti Knut Flekeshtajn, i cili është pjesë e katërshes evropiane që ndërmjetëson zgjidhjen e krizës në Maqedoni theksoi shprehimisht se askush në Bruksel nuk mbështet politikat e VMRO-së e cila bllokon formimin e institucioneve. Flekeshtajn në intervistën për emisionin “360 gradë” shprehu […]

Zëdhënësi i Presidentit Vladimir Putin tha se marrëdhëniet në mes të SHBA’së dhe Moskës mund të bëhen më të këqija se gjatë Luftës së Ftohtë. Dmitry Peskov, tha se sanksionet e Presidentit Obama para se të lindte zyrën dhe dyshimet se Moska ka ndikuar në zgjedhjet amerikane u kanë kontribuar prishjes së marrëdhënieve. “Arsyeja është […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background