video-ngjarje

Muaji shtator pritet të sjellë filmat më të mirë në kinematografinë botërore falë producentëve, skenaristëve dhe regjisorëve të famshëm botërorë. Qendra e filmave në botë Hollyëood ka përgaditur 22 lëshime të reja në kinema për të gjithë artdashësit e filmit.  Gjatë muajit shtator do t’i kemi këta filma. The Nun – 7 Shtator Peppermint – […]

Rrëzohet helikopteri në NYC Nje helikopter turistik që shëtit turistët për ta parë New York City-n, është rrëzuar në ora 19 sipas orës lokale (12 e mesnatës sipas orës sonë). Nga ky aksident kanë pësuar dy turistë që mbetën të vdekur, kurse piloti thuhet se është jashtë rrezikut për jetë. Policia ka filluar hetimet dhe […]

Top Iliria Radio ka pergaditur nje dokumentar te shkurter mbi vitet prej kur z. Ramush Haradinaj zgjidhet kryeminister per here te pare dhe deri ne ditet e sotme. Dokumentari permban data te rendesishme te jetes se tij. Ndiqeni kete prodhim te ri te Top Iliria Radios. (TIR)

Hakeret kane vjedhur identitetin e 44% te amerikaneve e perkthyer ne numra rreth 143 milion amerikaneve, raportin Top Iliria Radio nga New York-u. Rasti ka ndodhur gjate muajve Maj dhe Qershor 2017 ne kompanine Equifax. Kjo kompani eshte nje nga tri te tilla ne SHBA qe vleresojne besueshmerine kreditore te secilit banori te ligjshem amerikan […]

Aleanca per Ardhmerine e Kosoves i’u pat bashkuar Vetevendosjes dhe Nismes per te kundershtuar demarkacionin dhe krijimin e Asociacionit serb ne veri. Ne ate kohe, Ramush dhe Daut Haradinajt paten dale ne protesta dhe kesisoj disa here I paten ndihmuar zyrtareve te Vetevendosjes veqanerisht Albin Kurtit dhe Rexhep Selimit qe te mos arrestoheshin. Sot, nje […]


Current track
TITLE
ARTIST

Background